Pacjentki pod dodatkową ochroną

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zdecydował się na instalację nowoczesnych urządzeń oczyszczających  powietrze i dezaktywujących wirusy, w tym SARS-CoV-2 na swoim oddziale położniczym.

Urządzenia Aura Air pracują w strefie białej, do której trafiają pacjentki bez zakażenia koronawirusem oraz strefie czerwonej, gdzie leżą kobiety zakażone.

„Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników już 15 marca ubiegłego roku opublikowało algorytm postępowania położniczego. Skutecznie przeciwstawił się on rozprzestrzenieniu COVID-19 w oddziałach położniczych.

Musimy jednak cały czas być bardzo ostrożni, gdyż jeden błąd może doprowadzić do zamknięcia oddziału. Dlatego korzystamy ze wszelkich możliwych technologii aby chronić pacjentki i personel”. – mówi prof. Mariusz Zimmer, kierownik II Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, prezes PTGiP.

Platforma do monitorowania jakości powietrza

Zainstalowana w USK Aura Air to platforma do monitorowania jakości powietrza, wykorzystująca cztery odrębne sposoby filtracji i oczyszczania. Dzięki temu osiąga potwierdzoną badaniami ponad 99% efektywność w neutralizacji bakterii i wirusów, w tym SARS-CoV-2 .

Pojedyncze urządzenie może efektywnie działać na powierzchni do 55 m2 (133m3). Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, wspierającej stałą prace czujników – urządzenie na bieżąco reaguje na wszelkie zmiany w jakości powietrza. Aplikacja mobilna zapewnia bieżącą kontrolę nad pracą Aura Air. Niezwykle łatwo jest także wyskalować to rozwiązanie dla większych powierzchni i większej liczby urządzeń. Pozwala na to pogram do zarządzania AURA Business, który umożliwia intuicyjne sterowanie wieloma urządzeniami na raz.

Każde urządzenie AURA Air, co 10 sekund zbiera komplet informacji o stanie powietrza i te informację są zapisywane na okres do 12 miesięcy.

To pozwala na dostęp do danych historycznych i potwierdza zmiany np. w ilości pyłów PM2.5, czy PM10, lub też CO2, lub kropel aerozolu, które przenoszą wirusy.  

„Drugiego dnia po instalacji otrzymaliśmy informację z systemu, że zanieczyszczenie powietrza w jednej z sal w strefie czerwonej przekracza normę. Urządzenie pobiera z Internetu informacje o stanie powietrza na zewnątrz, od razu otrzymaliśmy rekomendację, że w tym przypadku warto przewietrzyć pomieszczenie”. – mówi prof. Zimmer, dla którego był to jasny sygnał, że urządzenie spełnia swoją podwójną rolę – oczyszczającą powietrze ale także kontrolująca jego jakość. 

Jak działa Aura Air?

Aura Air filtruje i dezynfekuje powietrze w czterech krokach:

  1. Filtr wstępny filtruje duże cząsteczki kurzu, pyłków, owadów, sierści zwierzęcej i innych.

2. Filtr HEPA MERV 16 (którego stosowanie rekomenduje m.in. amerykańskie CDC) filtruje 99,98% cząsteczek stałych o wielkości 0,3 mikrona. Dodatkowo miedziany filtr warstwowy filtruje m.in. wirusy i bakterie.

3. Sterionizer™ generuje jony dodatnie i ujemne. Podobnie jak te występujące w naturze – oczyszczając i odświeżając powietrze w pomieszczeniach oraz eliminując wyżej wymienione szkodliwe zanieczyszczenia.

4. Diody UVC neutralizują bakterie, wirusy i pasożyty poprzez niszczenie białek na błonie komórkowej.

Dzięki tej poczwórnej kombinacji urządzenie osiąga ponad 99% efektywności w zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2

Wymiana filtra wymagana jest co pół roku. AURA AIr generuje śladowe ilości ozonu.

Badania potwierdzające efektywność urządzenia przeprowadzono w Sheba Medical Center w Izraelu. Uznanym w 2021 roku przez Newsweek za jeden z 10 czołowych szpitali świata. Tam zresztą urządzenia są już od wielu miesięcy stosowane podobnie jak w wielu gabinetach lekarskich w Europie. 

Atest NIZP-PZH

Zgodnie z atestem higienicznym NIZP-PZH system Aura Air jest przeznaczony do montażu w hotelach, biurach, szkołach, sklepach, urzędach i innych budynkach użyteczności publicznej oraz w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, pojazdach komunikacji zbiorowej, a także obiektach mieszkalnych.


Chcesz wiedzieć więcej?

Oto 6 istotnych rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza.

Czytaj także

Dlaczego my?

Zespół najlepszych ekspertów

Zespół najlepszych ekspertów

Spersonalizowana oferta w krótkim czasie

Spersonalizowana oferta w krótkim czasie

Najwyższa jakość rozwiązań

Najwyższa jakość rozwiązań

Firma przyjazna środowisku

Firma przyjazna środowisku